sk   en

1 2 3 4 6

O SEVISe

Kapitálový trh a investovanie

Pohľad právnika

Dane

Prognózy

Zaujímavosti

štvrtok, 17 december 2015 12:27

Klobúčik Hop po 2.krát vo Varíne

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Druhý ročník Majstrovstiev sveta v Klobúčiku hop, ktorý sa tretiu septembrovú sobotu konal vo Varíne, opäť naplnil svoje hlavné poslanie: spájať ľudí. A to nielen ľudí z Varína, či zo Slovenska, ale z celého sveta! O priebehu aj výsledkoch samotnej akcie nám porozprával zástupca spoločnosti SEVIS a jej hlavný organizátor Pavol Prekop.

Tohtoročné majstrovstvá sveta podľa mňa dopadli nad očakávanie a boli lepšie ako prvé. Potvrdili to aj pozitívne hodnotenia návštevníkov, či už na mieste alebo po podujatí na sociálnych sieťach. Veľmi ma potešilo, že návštevníci pochválili organizáciu akcie na profesionálnej úrovni napriek tomu, že ľudia, ktorí sa na tomto podujatí podieľali neboli žiadni profesionáli, ale dobrovoľníci.

Počas dňa do autocampingu prišlo takmer 1 700 návštevníkov, čo je viac ako minulý rok. Do samotnej súťaže sa zapojilo 312 hráčov z 12 krajín sveta. Okrem medailí a diplomov získali hráči na stupni víťazov originálne umelecké predmety, ktoré špeciálne pre majstrovstvá sveta vyrobil partner podujatia. Išlo o platne a klobúčiky z unikátneho kameňa Zlatý Ónyx, ktorý sa ťaží pri Leviciach. A keďže sa jedna o“ hru ktorá spája“, tak výhercovia zároveň dostali pobyt pre viac osôb v rekreačných zariadeniach na Slovensku.

Program celého dňa bol koncipovaný podobne ako minulý rok. Súbežne so samotnou súťažou o majstra sveta v Klobúčiku hop prebiehal hudobný a tanečný program na hlavnom pódiu a súčasne zaujímavý program pre deti. Tie sa mohli zapojiť do pohybových aktivít pod dohľadom profesionálov z Akadémie pohybu Tu A Teraz a Freerun Slovakia, alebo si vyrobiť v kreatívnych dielňach vlastnú postavičku Igráčika. Počas dňa si mohli deti tiež zasúťažiť v originálnych disciplínach a získať peknú hračku. Celodenná pestrosť, určená pre všetky vekové kategórie, tak urobila z podujatia jedinečnú udalosť.

Majstrovstvá sveta v Klobúčiku hop majú predovšetkým dobročinný charakter, preto každý kto prišiel a zaplatil vstupné alebo si kúpil tombolu, prispel na dobrú vec. Získaný výťažok bol rozdelený medzi Detské krízové centrum Náruč, Materskú školu v Strečne a Zariadenie opatrovateľskej služby Varín.

Poďakovani za úspech tejto akcie patrí všetkým, ktorí sa na organizácii podujatia zúčastnili, pretože bez podpory mnohých z vás, našich partnerov, klientov a priateľov, by túto akciu nebolo možné uskutočniť v takom veľkom rozsahu a na takej profesionálnej úrovni. Ďakujeme.

Prečítané 2490 krát Naposledy zmenené piatok, 26 február 2016 15:07

Najnovšie od Mgr. Karolína Horváthová