sk   en

1 2 3 4 6

O SEVISe

Kapitálový trh a investovanie

Pohľad právnika

Dane

Prognózy

Zaujímavosti

štvrtok, 20 jún 2013 13:09

Doba sa mení a SEVIS tiež

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Už je to 20 rokov čo nás navštívili prví klienti a uskutočnili v SEVISe prvé obchodné transakcie alebo iné služby. Dnes ťažko povedať, aké služby sme spoločne riešili. Predpokladám však, že súbežným príchodom kupónovej privatizácie to s najväčšou pravdepodobnosťou boli prevody akcií. Isté je, že začiatky 90-tych rokov boli na kapitálovom trhu časy veľmi búrlivé ako všetko nové, čo nás v tom období postretlo.

V podstate každý druhý človek v bývalom Československu sa v tomto období začal na chvíľu zaoberať pojmom akcia. Bolo to niečo nové, nepoznané, neprebádané, ale dobre to znelo a všetci sme chceli po dlhých rokoch driny vlastniť za symbolickú hodnotu (tisíc korún československých) niečo z toho, čo bolo nedávno štátne. V dnešnej dobe sa však ukazuje, že pre minoritného (drobného) akcionára je vlastníctvo cenných papierov skôr príťažou. Dostali sa totiž do bludného kruhu, z ktorého sa vedia dostať len tí zdatnejší.

Klientela SEVISu sa v minulosti skladala vo veľkej miere z osôb, ktoré vlastnili v akciovkách majoritné podiely. Realizovali sme pre nich množstvo nadštandardných služieb, ktoré z nás v danej oblasti urobili lídrov na slovenskom kapitálovom trhu.

Postupom času sa SEVIS vyprofiloval na investičnú a konzultačnú skupinu. V prvom rade dnes komunikujeme s osobami, ktoré sa nebránia s nami hovoriť o budúcnosti. Majú jasné plány a prezentujú nám svoju predstavu o podnikaní. Mnohí z nich nevlastnia firmy ale inšpiratívne myšlienky.

Už niekoľko rokov investičná a konzultačná skupina SEVIS pracuje na tom, aby vybudovala silnú komunitu ľudí, ktorá si navzájom pomáha v oblasti podnikania, zhodnocovania financií a pri štartoch nových projektov. Našim cieľom je ponúknuť spoľahlivým partnerom alternatívu k zaužívanej forme bankového financovania, ktorá je niekedy limitujúca a príliš zdĺhavá a komplikovaná.

Značka SEVIS dnes pri obchodných rokovaniach veľakrát zohráva úlohu „garanta“, kde zúčastnené strany rýchlejšie prelamujú bariéry, sú pokojnejšie a vedia, že jednania sú korektné. Veľkú zásluhu na jej historickom budovaní majú všetci zamestnanci. Súčasní, ale aj tí minulí. Viacerí z vás ste mali možnosť sa s niektorými z nich stretnúť aj osobne. Verte, že títo ľudia pracujú s vedomím uspokojiť vaše požiadavky a ich rady sú mienené dobre a úprimne.

Zo skúsenosti môžem povedať, že klienti, ktorí spoznali ľudí v SEVISe a využili možnosť spolupracovať s nami, sa k nám radi vracajú. Dôkazom toho ste vo veľkej miere aj vy, ktorí čítate tento newsletter. Získanie a udržanie si dôvery je naším dlhodobým prioritným cieľom.

Po odbornej stránke vieme ponúknuť a zrealizovať žiadané služby v najlepšej kvalite. Je to dané jednak dlhoročnou skúsenosťou a jednak ľudskými zdrojmi, ktorými disponujeme vrátane našich externých partnerov, s ktorými dlhodobo spolupracujeme.

Sme veľmi radi, že ste s nami a využívate SEVIS ako miesto, kde sa viete poradiť, urobiť správne rozhodnutia a v neposlednom rade sa aj zabaviť a oddýchnuť si ako napr. pri SEVIS rybačke, turistike a pod. Do budúcnosti nás povzbudzujú vaše reakcie, ktoré sú potvrdením toho, že to robíme dobre a sme na správnej ceste.

Prajem si, aby ste aj v budúcnosti naďalej využívali možnosť komunikovať a stretávať sa s nami. Osobné stretnutia boli a vždy budú našou prioritnou formou komunikácie. Ťažko totiž pomáhať niekomu, koho osobne nepoznáte, nepočujete jeho predstavy a nevidíte mu priamo do očí.

IMG 4957 mala

Miroslav Broz
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Prečítané 2530 krát Naposledy zmenené piatok, 21 august 2015 16:41
Miroslav Bróz

člen predstavenstva, konzultant

Najnovšie od Miroslav Bróz