sk   en

1 2 3 4 6

O SEVISe

Kapitálový trh a investovanie

Pohľad právnika

Dane

Prognózy

Zaujímavosti

nedeľa, 20 december 2009 19:37

Diamantové dlhopisy – slávnostné uvedenie na trh

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Slávnostné uvedenie tejto emisie na trh sa uskutoční 2. decembra 2009 v hoteli Radisson SAS Carlton v Bratislave, formou mimoriadneho diskusného fóra HNClubu, ktorého sme spoluorganizátormi. Podujatie je spojené s výstavou diamantov a luxusných briliantových šperkov v celkovej hodnote 10 mil. EUR. Pozvanie vystúpiť na pôde HNClubu prijal aj prominentný hosť – Arthur Beller, prezident najstaršej antverpskej diamantovej burzy Beurs voor Diamanthandel.

 diamant

“Diamant odjakživa bol, je a aj bude tradične vyhľadávaným symbolom bohatstva, spoločenského postavenia a prosperity. Okrem krásneho a príťažlivého vzhľadu majú diamanty nesmierne vysokú estetickú a finančnú hodnotu. Cena diamantov za posledných 100 rokov neklesla a neustále rastie.”

Diamantová emisia spoločnosti D.I.C. a.s. je určená pre investorov, ktorí chcú využiť stabilné zhodnocovanie diamantov, ale nepotrebujú ich priamo vlastniť. Je to príležitosť, ako investovať do diamantového biznisu za zlomok hodnoty skutočného investičného diamantu.
Emisia má taktiež rozvíjať budovanie nákupnej pozície spoločnosti D.I.C. a.s. ako významného európskeho distribútora diamantov. D.I.C. a.s. prevádzkuje celý výrobno-obchodný reťazec, čo dáva jej podnikaniu vynikajúcu synergiu a je zárukou generovania zaujímavého zisku z celého procesu od nákupu suroviny cez brúsenie až po výrobu šperkov. Najväčšia osobitosť tejto emisie je spojená s účelom použitia peňažných prostriedkov získaných predajom, a to je nákup diamantovej suroviny a jej následné spracovanie.Prostriedky investované do nákupu suroviny zároveň zvyšujú likvidné aktíva spoločnosti, pričom ich hodnota rastie s každým technologickým spracovaním, ako aj vlastným nárastom ceny na trhu!

Pri sledovaní vývoja ceny diamantov na burzách je potrebné zdôrazniť faktor stabilizácie a trvalý rast hodnoty investície do diamantov. To je významná záruka pre investorov. Ďalšou významnou zárukou je nákup diamantov na burze a dohľad nad regulérnosťou obchodu.

 pozvanka1

Dlhopis emitovaný spoločnosťou D.I.C. a.s. poskytuje potenciálnym investorom vzácnu možnosť podieľať sa a profitovať z budovania nového trhu, značky a novej obchodnej príležitosti. Diamantový biznis realizovaný spoločnosťou D.I.C. a.s. je tvorivý, výborne komunikovaný a pozorovateľný pre väčšinu potenciálnych investorov aj u nás na Slovensku.

Naša spoločnosť SEVISBROKERS FINANCE o.c.p., a.s. je administrátorom emisie diamantových dlhopisov. Súčasťou administrácie je pripísanie dlhopisov, ročné vyplácanie výnosu, informovanie o stave spoločnosti D.I.C. a.s. ako aj záverečné vyplatenie istiny. Pre záujemcov zabezpečíme otvorenie účtu majiteľa cenných papierov a prostredníctvom spoločnosti SEVISBROKERS a.s. aj kúpu dlhopisov. Bližšie informácie sa dozviete na tel. číslach 041/5078 722, 764 alebo na http://www.sevis.sk/financovanie-spolocnosti-corporate-finance/aktualne-emisie/

V tomto projekte sa naša spoločnosť zúčastnila aj prípravy, vypracovania a posúdenia Biznis plánu emisie. Takýto projekt reprezentuje našu snahu prinášať vám, klientom našej spoločnosti zaujímavé, nami analyzované a zdravé investičné príležitosti!

CHARAKTERISTIKA DLHOPISU DIAMANT 01
Názov dlhopisu: DIAMANT 01
Podoba cenného papiera: zaknihovaný, na meno, verejne obchodovateľný
Počet dlhopisov: 10 000 ks
Nominálna hodnota: 1 000 EUR
Emisný kurz 100 % + AÚV (alikvótny úrokový výnos)
Výška úrokového výnosu: 6 % p.a.
Výplata kupónu: ročne, vždy k 31.12. bežného roka
Celkový objem emisie: 10.000.000 EUR
Prospekt dlhopisu je prístupný v sídle D.I.C. a.s. a SEVISBROKERS FINANCE o.c.p., a.s.

Ing. Mária Sirotiaková, marketingový špecialista, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Upozornenie: Toto oznámenie slúži na marketingové účely. Toto oznámenie nie je verejnou ponukou cenných papierov a ani ponukou na kúpu cenných papierov. Cenné papiere opísané v tomto oznámení neboli dosiaľ vydané. Stav ku dňu 25.11.2009. Prospekty dlhopisov sú prístupné v sídle ich spoločnosti, ako aj v spoločnosti SEVISBROKERS FINANCE, o.c.p., a.s.

Krátky rozhovor s pánom Arthurom Bellerom, prezidentom najstaršej antverpskej diamantovej burzy, Beurs Voor Diamanthandel, uverejnila TV JOJ v relácii Exclusiv dňa 13.12.2009 a môžete si ho pozrieť po kliknutí na nasledovný link http://televizia.joj.sk/tv-archiv/exclusiv-noviny-uspesnych-s-brunom/13-12-2009.html. Rozhovor sa začína v 6 min. a 30 sec.

Prečítané 2786 krát Naposledy zmenené piatok, 14 august 2015 23:19
Ing. Mária Sirotiaková

marketingový pracovník