sk   en

1 2 3 4 6

O SEVISe

Kapitálový trh a investovanie

Pohľad právnika

Dane

Prognózy

Zaujímavosti

nedeľa, 19 marec 2017 13:27

Skúška Centrálneho registra exekúcií

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Rozhodla som sa, že vyskúšam užitočnosť Centrálneho registra exekúcií (CRE) na vlastnej koži. Pretože sa o ňom veľa popísalo a má vraj slúžiť ako zdroj relevantných údajov. Tak som sa zaregistrovala, zadala potrebné údaje a zaplatila 2 EUR za prístup do CRE prevodom z môjho účtu. Pri ďalšej návšteve portálu CRE o pár dní som zistila, že platba prebehla a ja môžem slobodne vyhľadávať.

Tak som zadala priezvisko a dátum narodenia dlžníka, o ktorom viem, že je proti nemu vedená exekúcia. Odoslala som požiadavku. Super, systém niečo robil. Po chvíli sa mi zjavili údaje. Dozvedela som sa, že táto osoba má na krku od roku 2011 celkom osem exekúcií a ich čísla v tvare EX 123/2011. Koniec.

Nechápavo som pozerala na obrazovku klikajúc intuitívne všade, kde by sa mohli zjaviť ďalšie podrobnosti. Nič. Proste celá informácia, ktorú som sa dozvedela, bola o tom, že áno táto osoba je povinná vo viacerých exekúciách. Ktorý exekútor ich vedie, aká suma sa vymáha a prípadne iné podstatné údaje, ktoré majú byť v CRE v zmysle Exekučného poriadku registrované som sa nedozvedela.

Znechutene som zavrela portál CRE. Nedalo mi to však spať, tak som ďalší deň skúsila znovu vyhľadať iného dlžníka. Aké bolo moje prekvapenie, keď mi portál oznámil, že môj aktuálny kredit je nula.

Aha, tak ten poplatok 2 EUR nie je za 500 prís-tupov, ale ak si predplatím počet prístupov od 1 do 500, tak ma každé vyhľadanie stojí 2 EUR.Výborný biznis pre Komoru exekútorov, vzhľadom k tomu, že som sa nič použiteľné nedozvedela.

Mgr. Danica Kozáková
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prečítané 2324 krát Naposledy zmenené streda, 19 apríl 2017 15:05