sk   en

1 2 3 4 6

O SEVISe

Kapitálový trh a investovanie

Pohľad právnika

Dane

Prognózy

Zaujímavosti

Ing. Adrian Schnierer

Ing. Adrian Schnierer

člen predstavenstva a manažér investičných služieb

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
štvrtok, 27 september 2012 18:56

Anteco expanduje

V roku 2008 sa spoločnosť SEVIS a.s., rozhodla svojou strategickou investíciou do dcérskej spoločnosti Anteco s.r.o. podporiť rast tejto spoločnosti, zaoberajúcou sa ťažbou štrkopieskov a ich spracovávaním na certifikované hutné kamenivo. Rast požiadaviek na objem a sortiment kameniva, dobrá strategická poloha a ambícia byť partnerom pri významných stavebných projektoch boli hlavnými dôvodmi, prečo sme dali tejto investícii vo výške 1,3 mil. EUR zelenú.

sobota, 10 december 2011 19:04

Rušíme členstvo v Centrálnom depozitári

Naša spoločnosť je členom Centrálneho depozitára cenných papierov SR, a.s. (ďalej ako Centrálny depozitár) prakticky od jeho vzniku, t.j. od obdobia po roku 2002, keď schválením zákona o CP č. 566/2001 Z.z. došlo aj k zmene systému evidencie cenných papierov. Vtedy zaniklo Stredisko cenných papierov SR a nahradil ho Centrálny depozitár. Spoločnosť SEVISBROKERS FINANCE bola jedným z jeho prvých členov a od samotného začiatku aktívne spolupracovala pri tvorbe zákona a pripomienkovaní prevádzkového poriadku Centrálneho depozitára. Centrálny depozitár začal fungovať na členskom princípe, čo znamenalo, že vedenie majetkových účtov a väčšinu služieb mohli vykonávať iba jeho členovia – licencované subjekty pod dohľadom Národnej banky Slovenska.

nedeľa, 20 február 2011 19:27

Behind the scenes

Jednou z oblastí, na ktorú sa v SEVISe špecializujeme je privátne investovanie. Našim zámerom je prinášať vám originálny rozsah finančných služieb a hľadať zaujímavé investičné príležitosti. Táto práca je náročná a podieľajú sa na nej predovšetkým členovia oddelenia analýz a riadenia portfólií, kam patrím aj ja. Nakoľko našich klientov často zaujíma, v čom tkvie podstata a úspešnosť tejto práce, pokúsim sa vám priblížiť činnosti jednotlivých súčastí nášho oddelenia tak, aby čo najmenej pojednávali o číslach a odborných termínoch. Verím, že to pomôže jednoduchšie si vytvoriť obraz o podstate vykonávaných činností nášho tímu. Dovolil som si pri tom použiť prirovnania z profesií, ktoré sú nám všetkým známe z osobného života. Navyše každý z nás k nim viaže svoje osobné zážitky a skúsenosti, a tak k nim môže nachádzať nové a nové paralely.